Co znajdziesz w dodatku “Red Ball Express”

To między innymi dzięki Waszemu wsparciu, w marcu do sklepów trafi limitowany mini dodatek do gry 1944: Wyścig do Renu. To Red Ball Express, który wprowadza nowe karty pościgu i oporu, a także nowe zasady specjalne, zmieniające przebieg rozgrywki.

Jak już wspominałem, na ostateczny kształt tego dodatku wpływ mieli sami gracze. Na blogu opublikowaliśmy wersję Print and Play dodatku. Zainteresowane osoby mogły skorzystać z niej, a swoje uwagi przesłać bezpośrednio do nas. W ten sposób powstał dodatek, który zmniejsza losowość rozgrywki i wprowadza zagrożenia, których obawiali się alianccy dowódcy: załamania się pogody oraz rozpoczęcia niemieckiej kontrofensywy.

REN_promo_rbe_03

 

Za pomocą nowych kart pościgu i kart oporu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu graczy, by zmniejszyć losowość gry spowodowaną przyznawaniem medali za realizowanie zadania z karty Starving Civilians. Zgodnie z nowymi zasadami, odrzucamy więc po 2 takie karty z każdej talii. Ponadto zwiększyliśmy wartość pokonanych niemieckich dywizji, przydzielając medal za każde pokonane 3 a nie 5 kostek amunicji na kartach Axis. Nie tylko zmniejszyła się więc losowość przydzielania medali, ale też wzrosła waga walki z niemieckimi dywizjami, co wspomaga tych graczy, którzy trafiali ich karty podczas pościgu.

Druga istotna zmiana to dodanie pola i kart SHAEF (Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force – Naczelne Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych). Są to dodatkowe karty pościgu, które gracze mogą kupować w zamian za wykorzystanie akcji z karty dowódcy. Ich umiejętne użycie może mieć znaczący wpływ na wynik gry.

Trzecia zmiana to dwie nowe karty Axis, które dodają nieco “pazura” niemieckiej talii. Dzięki nim może dojść do załamania pogody albo niemieckiego kontrataku, czyli ziszczenia się dwóch największych obaw alianckiego sztabu.

W pudełku znajdziecie zatem: 7 nowych kart pościgu, 2 nowe karty oporu oraz instrukcję. Gotowy dodatek będzie dostępny w sprzedaży regularnej w cenie ok. 10 PLN. W przedsprzedaży będzie natomiast dodawany bezpłatnie do zamówień.

REN_promo_rbe_01

 

 

0 Udostępnień